Czy namierzanie telefonu jest bezpieczne?

Czy namierzanie telefonu jest bezpieczne?

Czy namierzanie telefonu jest bezpieczne?

Zgubienie bądź kradzież telefonu niestety nie należą do rzadkich sytuacji. Często zdarza się też, że wyciszony telefon po prostu zostanie gdzieś odłożony i nawet dzwonienie z innego aparatu nie pozwoli go zlokalizować. Powstaje jednak pytanie, co w takiej sytuacji zrobić?
W opinii wielu użytkowników namierzenie własnej komórki jest wręcz niemożliwe, a praktycznie jest na to bardzo prosty i wręcz banalny sposób, bo za pośrednictwem Internetu można zdziałać niemalże cuda a w tym odnaleźć zgubę.
Stron, przez które uda się szybko zlokalizować zagubionego, bądź skradzionego smartfona jest wiele, niestety wiąże się to z koniecznością uiszczenia dodatkowej opłaty. Warto jednak mieć się na baczności, gdyż ponad połowa portali to zwykłe oszustwo i próba wyłudzenia pieniędzy. Owszem można namierzyć telefon, wykorzystując do tego numer telefonu, jednak tylko garstka firm oferuje takie usługi, a w dodatku będzie to tylko uzyskanie przybliżonej lokalizacji na nie dokładnego punktu, w którym smartfon się akurat znajduje, więc fakt faktem na niewiele się to zda. Niestety na dokładne zlokalizowanie telefonu musi być zgoda operatora, więc nie wystarczy tylko zadzwonić na biuro obsługi i poprosić, gdyż z takich opcji może korzystać policja.
Nie oznacza to, jednak że trzeba od razu pogodzić się ze stratą. Jeśli telefon został skradziony, lecz nadal jest włączony, a dodatkowo nie została włączona blokada z siecią, smartfon może być zlokalizowany poprzez specjalne aplikacje. Tutaj jednak znów pojawiają się schody, gdyż właściciel telefonu musi wyrazić zgodę na takie „śledzenie”, gdyż jest to powszechnie uważane za inwigilację, która w rażący sposób narusza prywatność.

Patrząc jednak z perspektywy, iż naruszy się własną prywatność, bo w końcu szuka się prywatnego telefonu, a nie obcej osoby, więc bez przeszkód można podjąć takie działania, i nie będą niezgodne z prawem. Aplikacje tego typu idealnie sprawdzą się nie tylko do lokalizowania własnego telefonu, lecz dzięki nim można mieć stały nadzór nad pracownikami firmy, jednak w tej sytuacji ich zgoda jest wymagana. Co ważne są całkowicie bezpieczne i nie należy obawiać się, że żadne dane trafią w niepowołane ręce.
Różnego rodzaju aplikacje namierzające telefon oferowane są przez operatorów sieci komórkowych, za pomocą których można sprawdzać, gdzie akurat przebywają dzieci. Oczywiście tak samo, jak w powyższych przypadkach nie zawsze okazują się skuteczne, bo pomyłki w lokalizacji nawet o 500m nie są rzadkością. Z racji, iż chce się czuwać czy dziecko znajduje się w bezpiecznym miejscu, można nie czekać na zgodę na taką inwigilację, jednak patrząc z punku moralnego lepiej nie nadużywać zaufania dzieci, które jeśli dowiedzą się o próbie szpiegowania telefonu, na pewno zachwycone nie będą, a zwłaszcza nastolatki.
Jednym słowem mówiąc, namierzanie smartfonów poprzez aplikacje owszem jest bezpieczne, jeśli wybierze się do tego celu produkty rzetelnych firm, choć niestety można powiedzieć, że namierzanie telefonu będzie jak loteria, albo się uda, albo nie.

Informacje o usłudze:

  • otrzymasz dokładną lokalizację wskazanego telefonu
  • własny dostęp do panelu
  • ważność usługi to 12 miesięcy
  • dokładność do 1m przy namierzaniu
  • brak limitu na ilość numerów telefonów do lokalizacji
  • zapis trasy i pozycji telefonu jaki chcesz zlokalizować
  • 24/7 pomoc
  • anonimowość