Namierzanie telefonu

Namierzanie telefonu to rozwiązanie, które ułatwia życie, czyniąc je mniej stresującym. Jak namierzyć zgubiony telefon – to pytanie, jakie zadaje sobie każdy użytkownik smartfona. Ponadto ciekawi nas to, czy możliwe jest namierzanie telefonu za darmo. Darmowy lokalizator telefonu byłby idealny, ale czy pozwala skutecznie namierzać telefon, uwzględniając numer telefonu – dowiedz się o tym z poniższego artykułu. Przekonaj się o tym, że w przypadku, kiedy chcesz zlokalizować urządzenie w określonym czasie, możesz wówczas też mieć na uwadze to, jakie jest aktualne położenie geograficzne osób, na których ci najbardziej zależy.

Jak namierzać telefon?


Namierzanie telefonu komórkowego wiąże się ze sprawdzeniem, jaka jest lokalizacja tego urządzenia. Jest co najmniej kilka sposobów na to, by namierzenie telefonu było dokładne – możesz sprawdzić, gdzie znajduje się telefon z dokładnością do kilku metrów. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak namierzyc telefon, musisz wiedzieć, że każda komórka ma swój indywidualnie nadany numer IMEI (ang. International Mobile Equipment Identity).

Chcąc wiedzieć, jak namierzyć numer telefonu, musisz wiedzieć, że uda się odnaleźć telefon, jeśli posiada on GPS, a także jest połączony z BTS’em, a więc ze stacją bazową. Jeśli te dwa warunki są spełnione, wówczas możesz liczyć na to, że będzie można zlokalizować telefon. Zarówno GPS, jak i zasięg, który zapewnia BTS są wystarczające do tego, by udało się wymienić informacje pomiędzy telefonem a stacją. Wymiana danych obejmuje między innymi przesyłanie numeru IMEI.

By było to w pełni skuteczne, czyli, byś mógł zlokalizować telefon, a więc i osoby, które się nim posługują z dużą dokładnością, urządzenie powinno znajdować się w zasięgu co najmniej trzech stacji bazowych. Z pewnością, kiedy chciałeś zlokalizować swój telefon, mogłeś nie raz natknąć się na różne strony internetowe, za pośrednictwem których możliwe byłoby znalezienie telefonu po numerze. Jednak, jak zapewne sam zauważyłeś, taka pomoc zwyczajnie nie działa. Jeśli by znaleźć telefon, musisz wysyłać SMS, co będzie potwierdzeniem rejestracji w jednym z takich serwisów, omijaj je z daleka. Strony te zarabiają na zdesperowanych, chociażby poprzez gromadzenie ich danych osobowych.


Musisz wiedzieć, że numer komórki nie jest przypisany do telefonu, czy innego urządzenia – to tylko identyfikator karty SIM. Lokalizując urządzenie za pomocą numeru może więc nie przynieść spodziewanych rezultatów, jeśli karta SIM z przypisanym do niej numerem znajduje się w innym telefonie. Nie uda się też znaleźć pożądanego telefonu, jeśli ten jest wyłączony.

Co prawda operatorzy telefonii komórkowych proponują rozwiązania, które umożliwiają odnalezienie urządzenia. Operacje te mogą przynieść spodziewany rezultat, ponieważ działania są prowadzone w obrębie jednego operatora. Za każdym razem, gdy korzystasz z takiej usługi operatorów, musisz mieć tę świadomość, że próba zlokalizowania telefonu nie może być wykonana wtedy, gdy jego właściciel nie wyrazi na to zgody. Poszukiwania dają dobre efekty, ponieważ korzysta się z monitoringu GPS. Oczywiście tylko wtedy, gdy telefon się nie rozładuje, bądź nie będzie wyłączony.

Namierzanie telefonu Android

Jeśli telefon został skradziony, wciąż możesz go namierzyć. Wystarczy, że weźmiesz pod uwagę Google Play, a konkretnie narzędzia, które są dostępne w sklepie tej firmy. By jednak zlokalizowanie telefonu zakończyło się sukcesem, urządzenie musi mieć aktywny GPS, co nie powinno być problemem, ponieważ praktycznie każda komórka ma wbudowany ten moduł. Dzięki niemu namierzanie telefonów jest szybkie i proste.

Jeżeli twój smartfon ma GPS, możliwe jest jego śledzenie, na przykład wtedy, gdy korzystasz z nawigacji map w Google, czy Here WeGo. Dzięki niemu bez problemu znajdziesz lokalizację słuchawki, co będzie możliwe z dowolnego laptopa i z każdej przeglądarki.

Jeśli zastanawiasz się nad tym, gdzie jest twój telefon, a twoja zgubiona komórka ma system android, ławo uda ci się ją zlokalizować. Wybierz telefon, wchodząc na Google Play. Strona główna jest pełna różnych aplikacji, więc wyszukaj wśród nich Menedżera urządzeń na androida, a następnie zainstaluj na swojej komórce. Następnie, by sprawdzić, jaka jest lokalizacja telefony, uruchamiasz aplikację, by móc się zalogować do konta Google. Aplikacja ta pozwala na stałe ustawić lokalizację GPS w telefonie właściciela.

By móc śledzić swój telefon, musisz zainstalować tę aplikację również na innym urządzeniu mobilnym, na przykład na komputerze. By uzyskać pełny zakres informacji na temat położenia, w jakim znajduje się telefon, logujesz się, posługując się danymi konta Google przypisanymi do poszukiwanej komórki.

Możesz wyszukać swój telefon, korzystając z dowolnej przeglądarki dostępnej na laptopie połączonym z internetem. Znajdujesz w sieci aplikację Google Znajdź moje urządzenie, a następnie przechodzisz na stronę z tym narzędziem i logujesz się. Na mapie ukaże się lokalizacja komórki, jeśli telefon ma połączenie z siecią i włączony GPS. Jeśli tak jest, to możesz zdalnie zadzwonić na telefon, zablokować komórkę, bądź też nieodwracalnie usunąć z niej wszystkie dane.

Czy da się namierzyć telefon?

Namierzanie telefonu jest czynnością, którą w dobie obecnej technologii można skutecznie przeprowadzić. Jest to możliwe, gdy urządzenie ma aktywne połączenie z siecią. Bardzo często ważna jest aktualna lokalizacja telefonu, gdy chcesz zarówno wiedzieć, gdzie znajduje się smartfon, jak i jego właściciel. Lokalizacja telefonu po numerze pozwala w krótkim czasie dowiedzieć się, gdzie w danej chwili znajdują się twoi bliscy. Jest to niezwykle przydatne, zwłaszcza wtedy, gdy na przykład spóźniają się na spotkanie, a ty nie wiesz, dlaczego.

Jeśli zastanawiasz się nad tym jak namierzyć telefon po numerze, przede wszystkim musisz wiedzieć, jaki jest numer komórki osoby, którą chcesz zlokalizować. Wiedząc, jaki jest telefon do twojego krewnego, czy przyjaciela, włączasz swoje urządzenie mobilne, uruchamiasz dowolną przeglądarkę i znajdujesz stronę portalu, który umożliwia uruchomienie software'u, w jaką jest wyposażony twój telefon komórkowy. Lokalizator telefonu w dosłownie kilka chwil pokaże ci na mapie, gdzie znajduje się komórka o numerze, jaki wpisałeś w odpowiednie pole.

Niewątpliwą zaletą wyszukiwania położenia komórki jest fakt, że wszystkie czynności wykonujesz online. Znajdziesz więc lokalizację numeru z dowolnego miejsca, w jakim się znajdujesz, jeśli tylko masz dostęp do urządzenia połączonego z internetem. W zależności od tego jak szybkie masz połączenie internetowe, a także od ruchu na stronie portalu, który umożliwia wykrycie, gdzie znajduje się smartfon, czas potrzebny do zlokalizowania urządzenia może wynosić od kilkudziesięciu sekund do kilku minut. Niemniej przesyłanie danych zajmuje dosłownie chwilę, więc jeśli zależy ci na tym, by w dyskretny sposób mieć pod kontrolą to, gdzie akurat przebywają bliskie ci osoby, za pomocą internetowych aplikacji uda ci się tego dokonać.

Namierzanie telefonu dziecka

Jeśli zależy ci na tym, by zawsze wiedzieć, gdzie znajduje się twoje dziecko, pomoże ci w tym namierzanie telefonu twojej pociechy. By lokalizacja telefonu była możliwa, komórka musi mieć odpowiednią zainstalowaną aplikację. Zlokalizuj telefon, kiedy tylko masz na to ochotę, co jest możliwe, gdyż najczęściej aplikacje, które pozwalają śledzić komórkę, działają w tle na twoim urządzeniu mobilnym. W ten sposób niezależnie od tego, co w danym momencie miały robić twoje dzieci, czy bawić się w różne gry, spotykać z rówieśnikami, czy odrabiać lekcje, zawsze możesz sprawdzić, czy są w tym miejscu, w jakim spodziewasz się je znaleźć.

Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy aplikacja typu "namierz telefon po numerze" jest skuteczna, pomocnymi mogą być różne darmowe aplikacje, które możesz w prosty sposób zainstalować na komórce swojego dziecka. Są również w internecie dostępne portale, gdzie możesz spróbować znaleźć komórkę, klikając w hasła typu jak namierzyć telefon komórkowy przez internet za darmo po numerze. Taki wariant jest wart rozważenia, jeśli masz tę świadomość, że zgubiony telefon nie miał zainstalowanej appki, która umożliwia wyśledzenie smartfona.

Jednak zamiast korzystać z darmowych rozwiązań, które bardzo często zawodzą, najlepiej zainstalować płatne aplikacje, które są dostępne na przykład w Google. Darmowe narzędzia i sposoby nie są tak skuteczne. Kiedy bowiem spróbujesz odnaleźć telefon, najczęściej uzyskane informacje cie nie usatysfakcjonują. Zamiast bowiem uzyskać dane o dokładnej lokalizacji telefonu, otrzymasz jedynie orientacyjnie wyznaczony teren, na jakim znajduje się poszukiwany smartfon.

Biorąc pod uwagę aplikacje proponowane przez Google, czy Apple, to musisz wiedzieć, że numer telefonu przy aktualizowaniu lokalizacji smartfona nie odgrywa praktycznie żadnej roli. Dzięki takim rozwiązaniom, możesz sprawdzić, gdzie znajduje się telefon z dowolnie zainstalowanym systemem, chociaż najwięcej jest apek na androida. Chcąc sprawdzić położenie urządzenia, zobacz to na mapie przez internet na stronie, gdzie producenci appki gromadzą dane. Niezależnie od tego, czy poszukiwany telefon jest na kartę, czy na abonament, uda się go znaleźć. Najważniejsze jest to, by telefon miał aktywne połączenie z siecią, gdyż tylko w ten sposób będziesz mógł uzyskać informacje o dokładnej lokalizacji komórki.

Dobrą wiadomością jest też to, że nie musisz cały czas się zamartwiać o to, gdzie aktualnie przebywa twoje dziecko. Oczywiście możesz w każdej chwili wybrać opcję znajdź telefon, jednak są też inteligentne programy, które reagują na wszelkie zmiany lokalizacji, informując cię o tym mailowo, czy za pomocą SMS-a.

Aplikacja do namierzania telefonu

Aplikacje, które umożliwiają namierzenie telefonu za darmo, są dostępne na różnych stronach internetowych, w tym w ofercie operatorów telefonów komórkowych. Lokalizacja telefonu jest możliwa za sprawą określonych usług świadczonych przez te firmy. Z pewnością w pierwszej kolejności może cię interesować to, jak namierzyć telefon za darmo i w związku z tym będziesz poszukiwać bezpłatnych rozwiązań. Bez numeru telefonu w tej sytuacji się nie obejdzie. Strona, która proponuje darmowe usługi w tym zakresie powinna jednak wzbudzić twoje wątpliwości. Przeważnie bowiem jest tak, że taka pomoc w znalezieniu telefonu wcale nie jest bezpłatna, a do tego dokładność, z jaką możesz wykryć położenie poszukiwanych urządzeń jest wątpliwa. Najczęściej nawet jeśli telefon znajduje się w zakreślonym obszarze, to poszukiwanie go na terenie czterystu metrów kwadratowych nie zawsze jest taką informacją, jaka cię zadowoli.

Innym rozwiązaniem jest namierzanie telefonu Google. Jeśli zastanawiasz się jak namierzyc zgubiony telefon, warto wyposażyć smartfon w aplikację umożliwiającą jego śledzenie, zanim się zgubi. Jeśli bowiem nie uczynisz tego wcześniej, będziesz zdany na korzystanie z aplikacji dostępnych online, które nie zawsze są skuteczne i stuprocentowo dokładne. Chcesz wiedzieć, jak postępować, gdy chcesz zainstalować aplikację dostępną na stronie Google – pomogą ci w tym tutoriale typu jak namierzyć telefon komórkowy przez internet spryciarze. By aplikacja mobilna mogła działać bez zarzutu, trzeba ją zainstalować na telefonie, a także mieć utworzone konto w serwisie Google.

Przekonasz się o tym, że opcja typu jak znaleźć telefon nie jest tak dogodna, jak właśnie możliwość wyśledzenia smartfona za pomocą specjalnej aplikacji przypisanej do telefonu, a nie do numeru. Dzięki takim rozwiązaniom masz pewność, że dane o położeniu komórki są na bieżąco aktualizowane. Sprawdź jak to działa zanim jeszcze będziesz musiał skorzystać z lokalizowania urządzeń. Jednak nie tylko strona Google ma wiele do zaoferowania. Innym przykładem aplikacji śledzącej smartfona jest Spyphone. Działa ona na analogicznej zasadzie jak ta od Google – zaloguj się do swojego konta, by móc cały czas śledzić położenie telefonu z zainstalowanym oprogramowaniem do szpiegowania. Ta apka działa do momentu, aż nie wygaśnie na nią licencja, którą można zawsze przedłużyć na kolejny okres rozliczeniowy.

dokladne namierzanie telefonu