Lokalizatory urządzeń mobilnych

Czy rzeczywiście możliwe jest zlokalizowanie drugiej osoby przy pomocy internetu? Tak, ta usługa jest oferowana na wielu stronach internetowych. Ma to oczywiście swoje pozytywne strony, jak na przykład możliwość namierzenia dziecka. Jednak taka opcja często bywa wykorzystywana w nieodpowiednich celach, używana przez stalkerów do namierzania swoich ofiar. Dodatkowo, warto uważać na strony, które próbują nas oszukać w celu wyłudzenia pieniędzy.

Jak zlokalizować telefon?

Jeśli pragniemy namierzyć czyjeś urządzenie, musimy zainstalować na telefonie lub komputerze odpowiednie aplikacje. Dzięki nim, lokalizacja jest możliwa i naprawdę prosta. Trzeba jednak dodać, że w ten sposób sprawdzimy, gdzie znajduje się urządzenie, a nie dany numer telefonu.

Aplikacje służące do namierzania telefonu

Pierwszą i najbardziej popularną aplikacją jest Prey, czyli darmowy lokalizator, dostępny dla wszystkich najpopularniejszych serwisów- Android, IOS, Windows, Mac OS X, Linux. Istnieje możliwość użycia go w stosunku do telefonu, ale nie tylko. Działa również w celu namierzenia laptopa, czy tableta. Po ściągnięciu aplikacji, trzeba założyć konto na producenckim serwerze, a następnie dodać do niego sprzęt. Jeśli jednak zgubisz swoje urządzenie lub zostanie ono ukradzione, aplikacja wyśle sygnał za pomocą sieci, co pozwoli na ustalenie jego położenia. Niestety, opcja ta jest dostępna, tylko go sprzęt jest podpięty do internetu przez Wi-Fi lub przy pomocy kabla. Aplikacja Prey, pokazuje również aktywność, wykonywaną na urządzeniu oraz pozwala na zablokowanie aplikacji Thunderbird oraz Outlook. Dodatkowo, jeśli urządzenie jest wyposażone w kamerę, istnieje możliwość wykonania zdjęcia osobie, która go użytkuje. Darmowe lokalizowanie jest dostępne dla 3 urządzeń. Edycja Freeware posiada konkretną liczbę, możliwych do wykonania, raportów (20/miesiąc).Wersje płatne, czyli Personal oraz Home, pozwalają na sporządzenie większej liczby raportów. Mają opcję dodania kolejnych urządzeń, a nawet zdalnego kasowania plików. Drugą, popularną aplikacją namierzającą jest Airdroid. Należy ją zainstalować, po czym założyć konto i przejść do strony serwisu, następnie otwiera się opcja zarządzania urządzeniami mobilnymi. Istnieje możliwość darmowego usuwania oraz kopiowania wszelkich plików, a także edytowania zapisanych kontaktów. Nic za to nie płacimy, ale transfer jest ograniczony do 100 MB miesięcznie. Wykupienie płatnej wersji umożliwia uruchomienie kamery oraz aparatu oraz to ,co nas interesuje najbardziej- zlokalizowanie urządzenia.

Kontrola rodzicielska

Martwisz się o swoją pociechę i pragniesz móc ją namierzyć w każdej sytuacji? A może Twoje dziecko coraz częściej znika z domu, nie mówiąc Ci, gdzie przebywa? Masz szansę skorzystać z aplikacji skierowanych typowo do osób, pragnących zlokalizować bliskiego. Aplikacje do kontroli rodzicielskiej głównie korzystają z namierzania poprzez numer telefonu. Działa to podobnie do usług, które powiadamiają rodzica SMS-em, gdy przez dziecko zostanie przekroczona "strefa bezpieczna". Konieczne jest jednak włączenie w telefonie geolokalizacji. Usługi kontroli rodzicielskiej są zapewnione w różnych pakietach urządzeń.

Oszustwa związane z namierzaniem

Wyszukując w internecie frazy związane z lokalizowaniem urządzeń, znajdziemy mnóstwo stron, które oferują podane usługi. Niestety, znaczna część z nich zajmuje się tylko wyłudzeniem pieniędzy. Strony tego typu wymagają od nas wysłania SMS-a lub przelania odpowiedniej kwoty w zamian za namierzenie. Często zdarza się, że wyłudzacze tworzą witryny, na których musimy się zalogować, tym samym kradną nasze dane lub wysyłają SMS-y za, które musimy pokrywać koszta, często o sporej wartości. Z tego względu, warto korzystać ze sprawdzonych i zaufanych aplikacji.

Sposób na kontrolę bliskich czy idealne rozwiązanie dla stalkerów?

Namierzanie urządzeń jest świetną opcją dla rodziców, którzy pragną mieć swoje dziecko pod kontrolą. Rzeczywiście, młodzież często decyduje się na wędrówki w niebezpieczne miejsca, nie myśląc o konsekwencjach. Biorąc to pod uwagę, lokalizatory są bardzo dobrym rozwiązaniem i dużym udogodnieniem. Jednak niektórzy, wykorzystują tą usługę do egoistycznych celów. Stalkerzy szpiegują swoje ofiary, dzięki tego typu możliwościom. Zatem, nasuwa się pytanie, czy stworzenie lokalizatorów było dobrym pomysłem? Zdecydowanie tak. Aplikacje oraz strony do namierzania posiadają znaczą przewagę zalet. Jedną z nich jest możliwość zapobieganiu kradzieżom oraz odnalezienia zgubionych urządzeń. Kolejnym plusem jest kontrola rodzicielska, która wspiera bezpieczeństwo najmłodszych. Rodzice, którzy dużo czasu spędzają w pracy, mają szansę kontrolować swoich najbliższych. Również jest to dobra opcja dla osób, których dzieci same udają się do szkoły. Mają oni pewność, że pociecha dotarła w odpowiednie miejsce. Lokalizatory cieszą się popularnością również wśród małżeństw. Przykładowo, jeśli jeden z partnerów wyjeżdża w delegacje, druga osoba może mieć pewność, że jest partner jest wierny i zajmuje się tylko sprawami związanymi z pracą. Dlatego, jeśli potrzebujemy lokalizatora, warto w niego zainwestować, czy też pobrać z bezpłatnej strony i używać w odpowiednich celach. Może być naprawdę pomocny.